- KIÁRUSÍTÁS
- VÍRUSVÉDELEM
- AJÁNDÉKCSOMAGOK
- ÚJDONSÁGOK
- EGÉSZSÉGMEGŐRZÉS
- NŐI EGÉSZSÉG
- FÉRFI EGÉSZSÉG
- TERÁPIÁS TERMÉKEK
- REFORM ÉLELMISZEREK
- ÉTRENDKIEGÉSZÍTŐK, VITAMINOK
- FOGYÓKÚRÁS ÉS DIÉTÁS TERMÉKEK
- NATÚRKOZMETIKUMOK
- ÉKSZEREK
- SZEZONÁLIS
- BETEGSÉGEK, TÜNETEK KEZELÉSE
- SZÉPSÉGÁPOLÁS
- ALAKFORMÁLÁS
- KOZMETIKUMOK
- BABA/MAMA
- SPORT/FITTNESS
- OTTHON/HÁZTARTÁS
- EROTIKUS TERMÉKEK
- WELLNESS TERMÉKEK
Szénanátha tüneteinek enyhítése a természet segítségével
A szénanátha sokféle kellemetlen tünetekkel jár. A szezonális allergia, szénanátha egy-egy allergén virágzási periódusában okoz tüneteket, kiváltó okai különböző virágporok (pollenek) és gombaspórák lehetnek. A jól ismert panaszok, például tüsszögés, orrfolyás, a szem viszketése mellett sokaknál komoly betegségként jelentkezik: fáradtságot, fejfájást, étvágytalanságot is eredményezhet. Enyhítse tüneteit a nyári allergia szezonban tanácsainkkal!
A szénanátha fő tünetei:
Az ismert vezető klinikai tüneteket - vizes orrfolyás, tüsszögés, orrdugulás, viszkető érzés az orrban és a torokban - igen gyakran kísérik szemtünetek, a szem viszketése, a kötőhártya vörössége, könnyezés, illetve szemkörnyéki ödéma formájában.
Esetenként fáradtság, fejfájás és koncentrálóképesség-csökkenés egészítheti ki a szénanátha tüneteit. A panaszok súlyossági foka nagyon változó. Viszonylag gyakori (felmérések szerint 20 százalék körüli) a szénanátha és a különböző súlyosságú asztma együttes előfordulása.
A magyarországi éghajlati viszonyok között az allergiás szezon már február végén elkezdődhet a kora tavasszal virágzó fák (mogyoró, nyír, éger, kőris) pollenjei révén. Hazánkban jelentősebb azonban az április végétől júliusig tartó úgynevezett "fűszezon", amikor a füvek (komócsin-, perje- és csenkeszfélék, csomós ebír stb.) és az egyes gabonafajták (rozs, kukorica) már tartósabb és klinikailag súlyosabb tüneteket váltanak ki.
A gyomok (üröm-, útifű-, parlagfű-, csalánfélék stb.) augusztustól szeptember-októberig nehezítik meg az allergiások életét. Utóbbiak közül Magyarországon a parlagfű kiemelten súlyos problémát jelent, mivel az egész ország területe nagymértékben előfordul.
Mivel enyhítheti a szénanátha tüneteit?
- Próbáljon meg keveset tartózkodni a szabadban, amikor magas a pollenkoncentráció
- Hazaérkezés után ajánljuk, hogy öltözzön át, úgyanis a ruhán megtapadó pollenek a zárt térben is allergizálnak
- Érdemes naponta gyakran arcot és kezet mosni, ez felfrissít is Önt, ugyanakkor csökkenti a bőrön az allergének számát
- Használjon természetes összetevőjű orrspray. Az Aloe Vera orrspay összetétele révén megnyugtatja az irritált nyálkahártyát, megelőzi kiszáradását, csökkenti a nyálkahártya duzzanatot valamint a váladékképződést, elősegíti a kisebb sérülések és a gyulladás gyógyulását. Az illóolaj tartalmú Allergicum spray frissítő hatású és könnyítik a levegővételt. Az orrszőrökön és a nyálkahártyán megtapadó pollenek kiöblítésével csökkentheti az allergiás nátha tüneteit, kiegészítve a szokásos kezelést.
- Amennyiben szemviszketés kínozza hűsítő pakolással enyhítheti a szem körüli duzzanatot, vagy használjon nyugtató szemcseppet.
- A meleg és a fokozott testedzés erősíti a szénanátha tüneteit, próbáljon meg olyan mozgásformát választani, ami nem növeli a tüneteit (pl.: jóga, vizi aerobic, pilates, tai-chi stb.)
- Kerülje a kereszreakciókat kiváltó élelmiszereket. A parlagfű pollenjére érzékeny betegekben allergiás tüneteket provokálhat a dinnye és a banán, a fekete üröm pollenje esetében a zeller és néhány fűszer, a nyírfa pollenjére pedig az alma, cseresznye, mogyoró és az őszibarack adhat keresztreakciót.
Cimkék:szénanátha, allergia orrspray