- KIÁRUSÍTÁS
- VÍRUSVÉDELEM
- AJÁNDÉKCSOMAGOK
- ÚJDONSÁGOK
- EGÉSZSÉGMEGŐRZÉS
- NŐI EGÉSZSÉG
- FÉRFI EGÉSZSÉG
- TERÁPIÁS TERMÉKEK
- REFORM ÉLELMISZEREK
- ÉTRENDKIEGÉSZÍTŐK, VITAMINOK
- FOGYÓKÚRÁS ÉS DIÉTÁS TERMÉKEK
- NATÚRKOZMETIKUMOK
- ÉKSZEREK
- SZEZONÁLIS
- BETEGSÉGEK, TÜNETEK KEZELÉSE
- SZÉPSÉGÁPOLÁS
- ALAKFORMÁLÁS
- KOZMETIKUMOK
- BABA/MAMA
- SPORT/FITTNESS
- OTTHON/HÁZTARTÁS
- EROTIKUS TERMÉKEK
- WELLNESS TERMÉKEK
Hogy serkentse anyagcseréjét? – Tippjeink a hatékony anyagcsere eléréséhez
A megfelelően működő anyagcsere valamennyi testi sejtet ellát mindennel, amire szüksége van, a salakanyagokat kiűzi a testből, lassan, de biztosan leépíti a fölösleges kilókat és a könnyedség érzését hagyja hátra. Az anyagcseréje azonban csak akkor tud megfelelően működni, ha megteremti számára a szükséges feltételeket és helyesen táplálkozik. A következőkben segítséget adunk, hogyan fokozza anyagcseréjét, és hogy a lelassult folyamatokat felgyorsíthassa.
Mindent, amit megeszünk, fel kell dolgozni, meg kell emészteni, és el kell különíteni a felhasználhatót a felhasználhatatlantól. A hasznos anyagoknak el kell jutniuk testünk minden egyes sejtjébe, míg a szükségtelen anyagoknak a lehető leggyorsabban el kell távozniuk. Ezeket a folyamatokat röviden anyagcserének vagy metabolizmusnak nevezzük. Az anyagcserének köszönhetően el vagyunk látva energiával (hő), ebből kifolyólag fel tudnak épülni a testünket alkotó anyagok (növekedés, gyarapodás, regenerálódás), illetve képesek vagyunk a testfunkciók megtartására.
Az ön anyagcseréje hogy működik: Túl gyorsan vagy túl lassan?
Néhány embernek nagyon gyors, tehát kis hatékonyságú anyagcseréje van, ezért náluk az jelent problémát, hogy nem képesek felszedni egyetlen grammot sem, akkor sem, ha szükséges lenne.
Mások anyagcseréje olyannyira nehézkesen működik, hogy gyorsan meghíznak, és minden fogyási kísérletük hiábavaló próbálkozásnak tűnik. Vannak, akik arra vágynak, hogy anyagcseréjük gondosabban dolgozzon, mások annak örülnének, ha kicsit gyorsabban működne.
Sok módszer segítségével serkentheti, és egészséges egyensúlyba hozhatja anyagcseréjét. A kiindulási helyzettől függően, tehát javíthatja vagy gyorsíthatja a működését.
A következő 4 tanács néhány fontos táplálkozási és életmódbeli változtatásra terjed ki. Ezeket nagyon egyszerű betartani, és problémamentesen beiktatni a mindennapokba. A hatás nem marad el!
1. tipp: Anyagcsere serkentés a víz segítségével
Csak a tiszta víz segítségével tudja testünk minden egyes sejtje a legmegfelelőbben betölteni feladatát. Illetve a víz segítségével tud szervezetünk minden közvetlen és tágabb környezetünkből és az anyagcsere-folyamatokból származó mérget és egyéb káros környezeti anyagokat kiválasztani.
Mivel pont az említett káros anyagok miatt történő elsalakosodás az egyik fő oka a szervezet sok hiánytünetének - ami számos betegség kialakulásához vezethet -, az anyagcsere fokozása a méreg- és salakanyagok lerakódásának elkerülése érdekében az egészséghez vezető út egyik legfontosabb lépése.
A napi szükséges vízmennyiség a táplálkozási szokásaitól és életmódjától függ. Minél több kedvezőtlen élelmiszert és italt fogyaszt, annál nagyobb szüksége lesz szervezetének a méregtelenítésre, és annál több tiszta vizet kell innia. Ha a jövőben csak vizet iszik, és semmilyen egyéb eredetű italt - mint amilyen a limonádé, kávé, ivólevek, fekete tea, alkohol stb. - nem iszik, és ha emellett még sok magas víztartalmú salátát és turmixot fogyaszt, akkor napi két liter tiszta víz már nagyszerű eredményeket hozhat. Salaktalanításhoz is van ötletünk itt!
2. tipp: Kalóriaszegény élelmiszerek fogyasztása
Az anyagcseréjét sokkal könnyebben és hosszabb távon serkentheti, ha gyakrabban és kisebb adagokat eszik, és ritkábban ül neki egy kiadós főétkezésnek. Ugyanis, ha egyszerre túl sok kalóriát juttat a szervezetébe, teste hajlamos azt zsír formájában tárolni. Ha azonban túl kevés kalóriát fogyaszt, azt szervezete éhezésként éli meg, és a szénhidrátokat fogja zsírokká alakítva tárolni. Ezért fontos megtalálni az egyensúlyt. Természetesen bizonyos mennyiségben szénhidrátokra is szüksége van a szervezetünknek.
Ennek alapja az élelmiszerek gondos kiválasztása. A sok kis étkezés azonban nem jelentheti kész levesek, édességek, sós mogyoró, szendvicsek stb. fogyasztását, hanem friss és vitaminban gazdag élelmiszerekből kell állnia, mint amilyenek pl. a saláták, cukrozatlan gyümölcsök, zöldségek, quinoa (inka gabona), köles, növényi tej (pl. szójatej), magvak (tökmag, napraforgómag, mák, szezámmag stb., és ha nem allergiás rá, akkor pirítatlan, sózatlan mogyoró). Ezek az élelmiszerek rendkívül nagy mennyiségben szolgáltatnak vitaminokat és ásványi anyagokat szervezetünk anyagcseréjének serkentéséhez.
3. tipp: Anyagcsere aktiválás sportolással
Különösen egyszerűen serkentheti anyagcseréjét, ha meg tudja tenni, hogy kevesebb kalóriát fogyasszon, mint amennyit éppen szeretne. A test - ha állandóan égetnie kell a kalóriákat - a rendelkezésre álló táplálékot jobban hasznosítja majd. Ezért legyen minden nap aktív!
4. tipp: Anyagcsere serkentés oldható ballasztanyagokkal
Az élelmiszerek tudatos kiválasztásával nagymértékben fokozhatja anyagcseréjét. Magas tápanyagtartalmú élelmiszereket válasszon!
Az ilyen élelmiszerek kalóriája alacsonyabb, mégis a legmegfelelőbben és a legtovább táplálják a szervezetet, és kevésbé terhelik meg, mint azok, melyek tápanyagtartalma kisebb, kalóriája viszont magasabb. Viszont csekély tápanyagtartalmú élelmiszerek a cukros és zsíros ételek, vagy pl. az alkohol.
Azok az élelmiszerek, melyek mindemellett még oldható ballasztanyagokat is tartalmaznak, különösen jótékonyan hatnak az anyagcsere működésére. A ballasztanyagokban gazdag élelmiszerek jelentősen kevesebb kalóriát szolgáltatnak, mint ugyanolyan mennyiségű élelmiszer, melyben nem fordulnak elő. Ha az ételt alaposabban megrágja, vagyis több időt szán az evésre, a gyomra telítődik, lassabban emészt, a vércukor is fokozatosan emelkedik, tovább tart a teltségérzet, és így sokkal hatékonyabban működik az anyagcsere is.
Míg az oldhatatlan ballasztanyagok (pl. a búzából származó cellulóz) nem tudnak vizet felvenni, az oldható ballasztanyagok nagy mennyiségű vizet kötnek meg, ezért megtöltik a gyomor-bél traktust.
Gondoskodnak a zökkenőmentes emésztésről és egyben tisztítják is a beleket.
Az oldható ballasztanyagok, amilyen pl. az útifű magja is, különösen ajánlottak az anyagcsere serkentésére. Reggelente éhgyomorra be kell venni egy kanál útifűmagot, vagy az útifű magjának héját, és inni rá két nagy pohár vizet. Esténkét a (könnyű) vacsora mellé mindezt ajánlott megismételni.
Az olyan nassolnivalók hiánya, melyek sok cukrot, sót és szintetikus élelmiszeradalékokat tartalmaznak, megkönnyítik az anyagcsere működését, és természetes úton serkentik azt.
Ha ezt a négy tanácsot megfogadja a mindennapokban, néhány napon belül érezni fogja anyagcseréje felélénkült működésének kellemes hatásit. Sok sikert hozzá!
Forrás:webbeteg.hu
Cimkék:anyagcsere serkentés, útifűmag héj